Očista organismu

Vždy začínáme čištěním trávicího traktu. Nekvalitní, nepravidelná strava a stres může vést už v žaludku ke kvasným a hnilobným procesům, objevují se zánětlivé změny, hnilobná masa omezuje činnost tenkého střeva, nestrávené zbytky se usazují v tlustém střevě, tvoří se výkalová usazenina, tlusté střevo se zvětšuje, toxiny postupují dále do organismu. Jeden z nejčastějších střevních problémů, kterým lidé trpí dnes je zácpa. Čím delší je čas, kdy nedochází k odchodu stolice, tím větší je zatížení těla toxiny a tím větší je riziko vzniku onemocnění.

Očistu nikdy neprovádíme při akutních onemocněních, nezbytný je pitný režim (6-8 sklenic čisté vody),

Chlorella pyrenoidosa, spirulina, mladý ječmen a zelený jíl na sebe vážou toxiny, těžké kovy, pesticidy atd. Chlorella díky obsahu vlákniny, čistí jako kominická štětka a navíc obsahuje růstový faktor CGF, který podporuje růst prospěšných bakterií. Lněné semínko čistí a snižuje hladinu cholesterolu.

 

Psyllium 

Jitrocel indický již staří Indové využívali k vyčištění těla od všech nepotřebných nečistot. K čištění se přitom využívají obaly semen, které jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu. Efekt spočívá v nabobtnání a proměny ve sliz, kdy při průchodu traktem čistí sliznice střeva od všech odpadních složek. Toxické látky přitom vsakuje dovnitř tak, aby co nejméně přišly do kontaktu se sliznicí a mohly uškodit. Při průchodu střevy působí přirozený tlak, který urychluje průchodnost střev.

 

Chlorella 

jednobuněčná řasa s detoxikačními vlastnostmi. Obsahuje širokou škálu minerálů, vitamínů, aminokyselin, chlorofyl a antioxidanty. Vyrábí unikátní růstový faktor, tzv. chlorellový růstový faktor (obsahuje nukleové kyseliny, aminokyseliny, peptidy, polysacharidy, betaglukany). Dlouhá léta se vědci zabývají výzkumem tohoto faktoru, neboť se ukazuje, že podporuje regeneraci tkání, především dělení a růst buněk. Posiluje schopnost likvidovat cizorodé bakterie a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost lidského těla. Lze ho také považovat za silné „prebiotikum“, které zvyšuje rychlost růstu prospěšné střevní (ale třeba i vaginální) mikroflóry.

 

Zelený jíl

má velkou schopnost látkové výměny kationtů – dokáže absorbovat nahromaděné škodlivé látky, vylučovat je ven a přitom se v organismu nevstřebává. Zelený jíl je dolován z velkých hloubek, a proto je velice čistý – neobsahuje žádné zbytky pesticidů, herbicidů ani umělou radioaktivitu. Obsahuje celou řadu minerálních látek – slída (49-58%), vápník (7-13%), hliník (1-5%), železo (2-5%), draslík (0,1-3%), sodík (0,06-1,5%), mangan (0,03-0,2%), hořčík (1-5%).

 

Enterosgel

je preparát na bázi organického křemíku, určený k odvádění toxických látek z organizmu, k úpravě střevní mikroflóry, k regeneraci epitelu sliznic a ostatních tkání v organizmu. Vyznačuje se vysokou biokompatibilitou. Má sorbční a detoxikační vlastnosti.
Má pevnou porézní zrnitou strukturu (podobnou houbě) se zadanými rozměry pórů, jejichž velikost umožňuje vázat a odvádět z organizmu pouze toxické látky střední molekulární hmotnosti: toxické sloučeniny, produkty rozpadu bílkovin, bilirubín, cholesterol, močovinu, kreatinin. Neodvádí z těla prospěšné látky (minerály, vitamíny, laktobaktérie apod.).
Ničí patogenní mikroorganizmy v gastrointestinálním traktu i na kůži či pohlavních orgánech Odvádí produkty rozpadu mikroorganizmů a produkty životní aktivity.

 

Žádná očistná kúra na jaře se neobejde bez bylinek. Mladé výhonky či rostlinky jsou pro organizmus obrovským zdrojem minerálních látek, vitaminů, stopových prvků či různých antioxidačních látek. Jejich používáním se posílí zdraví, ale i pokožka, vlasy i nehty porostou do krásy.

Ledviny nejlépe pročistíte, když budete pití velké množství tekutin, hlavně vody a budete jíst zdravou stravu. Jakákoliv forma střevní očisty pomůže také ledvinám. Zeleninové šťávy rychle pročišťují ledviny, a jakákoli forma půstu, který obsahuje velké množství tekutin je velice vhodná pro čištění ledvin.

Skvělé bylinky při detoxikaci jater jsou kořen pampelišky, ostropestřec mariánský, měsíček lékařský, kořen hořce žlutého, rozrazil.
Ostropestřec mariánský si můžeme pořídit ve formě oleje (lisovaného za studena ze semen), což je unikátní regenerátor.