Výživa a regenerace organismu

Do těla zbaveného toxinů je nutno doplnit biologicky aktivní látky s vysokým podílem vstřebání.

 

Spirulina

obsahuje více než 100 biologicky aktivních látek pro naše zdraví (proteiny, aminokyseliny, vitamíny, nukleové kyseliny, obrovské spektrum minerálů, chlorfyl, fermenty, polynenasycené mastné kyseliny, antioxidanty aj.) 1g kvalitní spiruliny se živinami vyrovná 1 kg zeleniny.

 

Green trio

účinná směs zelených superpotravin (spirulina, chlorela, zelený ječmen).

 

Zelený ječmen

vyznačuje bohatým obsahem minerálů, vitamínů, aminokyselin, enzymů. Díky svému zásaditému pH pomáhá také obnovovat acido-alkalickou rovnováhu.

 

Lněný olej, semínko

obsahuje převážně nenasycené mastné kyseliny (80-90%), které tvoří 20 – 30% kys. olejová a linolová a 40 – 60% kys. linoleová. Poskytuje tedy omega 3, 6 a 9 kyseliny v optimálním poměru. Fytoestrogen lignin obsažený v semínku lnu ovlivňuje svými protiestrogenovými vlastnostmi imunitní systém. Ligniny mohou působit na procesy, které vedou k těm druhům rakoviny, které jsou závislé na hormonech (rakovina prsu, dělohy a prostaty).

 

Rakytníkový olej

multiminerální preparát s maximální vstřebatelností, který je bohatým zdrojem vitamínů ze skupiny A, C, E, K, B1, B2, B6, P, kyseliny listové, organických kyselin, karotenoidů, tříslovin a mnoha minerálních solí. Je vhodným doplňkem výživy při avitaminóze.

 

Chia semínka 

olejnaté semínko neuvěřitelně bohaté na živiny. Je zdrojem minerálů, bílkovin, vlákniny a omega-3 kyselin. Mají velkou sytící schopnost bez zbytečných kalorií. Semena obsahují 5x více vápníku než mléko, 3x více železa než špenát a 15x více hořčíku než brokolice. Chia jsou nazývána jídlem aztéckých válečníků, stačila hrst semínek na dodání energie na celý den.

 

Kustovnice čínská

klenot tradiční čínské medicíny. Harmonizuje činnost jater a ledvin, obsahuje velké množství beta-karotenu, vitamín C, B1, B2, B6, E, esenciální aminokyseliny, stopové prvky (zinek, selen, železo, vápník, aj.) Své jméno kustovnice získala podle unikátní skupiny Lycium polysacharidů, které posilují imunitu organismu a zpomalují proces stárnutí. Číňané považují kustovnici také za silné afrodiziakum, které u mužů zvyšuje hladinu pohlavních hormonů v krvi.

 

Moruše

jsou nejen sladkým ovocem, ale také velice výživnou superpotravinou. Mají vysoký obsah vitamínu C, železa, vápníku a bílkovin, jsou skvělým zdrojem vlákniny. V čínské medicíně jsou moruše klasifikovány jako krevní tonikum. Jsou zdrojem resveratrolu – látky s antioxidačními a antibakteriálními účinky, která chrání srdce, posiluje imunitu, odbourává stres. Moruše dále obsahují moranolin, jež zpomaluje vstřebávání sacharidů a napomáhá tak udržovat zdravou hladinu glukózy.

 

Toto je ukázka nutričně bohatých potravin a doplňků, které pomáhají ozdravit naše podvyživená těla v dnešní době potravinové hojnosti.

S jejich povahou a užitím Vám pomůže odborný personál naší lékárny Na Poště.