Svitavská 1018/1, Blansko
e-mail lekarna@lekarnabk.cz
telefon 516 417 651, 516 413 781
Po - Pá: 7 - 18 hod.
So: 8 - 11 hod.

Zdraví

Ještě nikdy se lidé nevzdálili od přírody tak daleko a neporušovali její zákony tak hrubě jako nyní. Návrat k problematice stravování je dnes nevyhnutelný. Atˇse nám to líbí nebo ne, jsme přinuceni jíst chemicky upravené potraviny. Člověk během života přijme v průměru 60 tun potravy, což zahrnuje desítky kilogramů toxinů z potravy. Chemické sloučeniny se ukládají a narušují tělo zevnitř. Lidské tělo denně potřebuje 13 vitamínů, 60 minerálů, spoustu aminokyselin a dalších nutričních elementů. Denně nám chybí až 80% těchto složek nutných pro každou buňku. Pokud je nedodáme v potravě, organismus si je vezme z důležitých tkání nebo je nahradí strukturou nejdostupnějším prvkem.

Naše ekologie je otrávená na tisíce let dopředu. Jak tedy můžeme podpořit organismus, aby se vyrovnal se všemi nemocemi sám ?

TŘI PRINCIPY

  1. Očistit tlusté střevo, játra, ledviny, cévy a každou buňku od toxinů

  2. Před znečištěním a radiací se neschováme, pomocí stravování můžeme omezit vstup toxinů do těla

  3. Dodat tělu kvalitní spektrum výživných látek

Ať už vyberete jakoukoli metodiku, dodržujte tyto tři zásady. Nabízíme několik rad, jak si s ozdravením organismu poradit.

OČISTA ORGANISMU

Vždy začínáme čištěním trávicího traktu. Nekvalitní, nepravidelná strava a stres může vést už v žaludku ke kvasným a hnilobným procesům, objevují se zánětlivé změny, hnilobná masa omezuje činnost tenkého střeva, nestrávené zbytky se usazují v tlustém střevě, tvoří se výkalová usazenina, tlusté střevo se zvětšuje, toxiny postupují dále do organismu. Jeden z nejčastějších střevních problémů, kterým lidé trpí dnes je zácpa. Čím delší je čas, kdy nedochází k odchodu stolice, tím větší je zatížení těla toxiny a tím větší je riziko vzniku onemocnění.

Očistu nikdy neprovádíme při akutních onemocněních, nezbytný je pitný režim (6-8 sklenic čisté vody),

Chlorella pyrenoidosa, spirulina, mladý ječmen a zelený jíl na sebe vážou toxiny, těžké kovy, pesticidy atd. Chlorella díky obsahu vlákniny, čistí jako kominická štětka a navíc obsahuje růstový faktor CGF, který podporuje růst prospěšných bakterií. Lněné semínko čistí a snižuje hladinu cholesterolu.

 

Psyllium - Jitrocel indický již staří Indové využívali k vyčištění těla od všech nepotřebných nečistot. K čištění se přitom využívají obaly semen, které jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu. Efekt spočívá v nabobtnání a proměny ve sliz, kdy při průchodu traktem čistí sliznice střeva od všech odpadních složek. Toxické látky přitom vsakuje dovnitř tak, aby co nejméně přišly do kontaktu se sliznicí a mohly uškodit. Při průchodu střevy působí přirozený tlak, který urychluje průchodnost střev.

 

Chlorella - jednobuněčná řasa s detoxikačními vlastnostmi. Obsahuje širokou škálu minerálů, vitamínů, aminokyselin, chlorofyl a antioxidanty. Vyrábí unikátní růstový faktor, tzv. chlorellový růstový faktor (obsahuje nukleové kyseliny, aminokyseliny, peptidy, polysacharidy, betaglukany). Dlouhá léta se vědci zabývají výzkumem tohoto faktoru, neboť se ukazuje, že podporuje regeneraci tkání, především dělení a růst buněk. Posiluje schopnost likvidovat cizorodé bakterie a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost lidského těla. Lze ho také považovat za silné „prebiotikum“, které zvyšuje rychlost růstu prospěšné střevní (ale třeba i vaginální) mikroflóry.


Zelený jíl - má velkou schopnost látkové výměny kationtů - dokáže absorbovat nahromaděné škodlivé látky, vylučovat je ven a přitom se v organismu nevstřebává.
Zelený jíl je dolován z velkých hloubek, a proto je velice čistý - neobsahuje žádné zbytky pesticidů, herbicidů ani umělou radioaktivitu.

Obsahuje celou řadu minerálních látek - slída (49-58%), vápník (7-13%), hliník (1-5%), železo (2-5%), draslík (0,1-3%), sodík (0,06-1,5%), mangan (0,03-0,2%), hořčík (1-5%).

 

Enterosgel - je preparát na bázi organického křemíku, určený k odvádění toxických látek z organizmu, k úpravě střevní mikroflóry, k regeneraci epitelu sliznic a ostatních tkání v organizmu. Vyznačuje se vysokou biokompatibilitou. Má sorbční a detoxikační vlastnosti.
Má pevnou porézní zrnitou strukturu (podobnou houbě) se zadanými rozměry pórů, jejichž velikost umožňuje vázat a odvádět z organizmu pouze toxické látky střední molekulární hmotnosti: toxické sloučeniny, produkty rozpadu bílkovin, bilirubín, cholesterol, močovinu, kreatinin. Neodvádí z těla prospěšné látky (minerály, vitamíny, laktobaktérie apod.).
Ničí patogenní mikroorganizmy v gastrointestinálním traktu i na kůži či pohlavních orgánech Odvádí produkty rozpadu mikroorganizmů a produkty životní aktivity.

Žádná očistná kúra na jaře se neobejde bez bylinek. Mladé výhonky či rostlinky jsou pro organizmus obrovským zdrojem minerálních látek, vitaminů, stopových prvků či různých antioxidačních látek. Jejich používáním se posílí zdraví, ale i pokožka, vlasy i nehty porostou do krásy.

Ledviny nejlépe pročistíte, když budete pití velké množství tekutin, hlavně vody a budete jíst zdravou stravu. Jakákoliv forma střevní očisty pomůže také ledvinám. Zeleninové šťávy rychle pročišťují ledviny, a jakákoli forma půstu, který obsahuje velké množství tekutin je velice vhodná pro čištění ledvin.

Skvělé bylinky při detoxikaci jater jsou kořen pampelišky, ostropestřec mariánský, měsíček lékařský, kořen hořce žlutého, rozrazil.
Ostropestřec mariánský si můžeme pořídit ve formě oleje (lisovaného za studena ze semen), což je unikátní regenerátor.

 

VÝŽIVA ORGANISMU A REGENERACE ORGANISMU

Do těla zbaveného toxinů je nutno doplnit biologicky aktivní látky s vysokým podílem vstřebání.

 

Spirulina – obsahuje více než 100 biologicky aktivních látek pro naše zdraví (proteiny,

aminokyseliny, vitamíny, nukleové kyseliny, obrovské spektrum minerálů, chlorfyl, fermenty, polynenasycené mastné kyseliny, antioxidanty aj.) 1g kvalitní spiruliny se živinami vyrovná 1 kg zeleniny.

 

Green trio – účinná směs zelených superpotravin (spirulina, chlorela, zelený ječmen).

 

Zelený ječmen - vyznačuje bohatým obsahem minerálů, vitamínů, aminokyselin, enzymů. Díky svému zásaditému pH pomáhá také obnovovat acido-alkalickou rovnováhu.

 

Lněný olej, semínko - obsahuje převážně nenasycené mastné kyseliny (80-90%), které tvoří 20 - 30% kys. olejová a linolová a 40 - 60% kys. linoleová. Poskytuje tedy omega 3, 6 a 9 kyseliny v optimálním poměru. Fytoestrogen lignin obsažený v semínku lnu ovlivňuje svými protiestrogenovými vlastnostmi imunitní systém. Ligniny mohou působit na procesy, které vedou k těm druhům rakoviny, které jsou závislé na hormonech (rakovina prsu, dělohy a prostaty).

 

Rakytníkový olej - multiminerální preparát s maximální vstřebatelností, který je bohatým zdrojem vitamínů ze skupiny A, C, E, K, B1, B2, B6, P, kyseliny listové, organických kyselin, karotenoidů, tříslovin a mnoha minerálních solí. Je vhodným doplňkem výživy při avitaminóze.

 

Chia semínka - olejnaté semínko neuvěřitelně bohaté na živiny. Je zdrojem minerálů, bílkovin, vlákniny a omega-3 kyselin. Mají velkou sytící schopnost bez zbytečných kalorií. Semena obsahují 5x více vápníku než mléko, 3x více železa než špenát a 15x více hořčíku než brokolice. Chia jsou nazývána jídlem aztéckých válečníků, stačila hrst semínek na dodání energie na celý den.

 

Kustovnice čínská – klenot tradiční čínské medicíny. Harmonizuje činnost jater a ledvin, obsahuje velké množství beta-karotenu, vitamín C, B1, B2, B6, E, esenciální aminokyseliny, stopové prvky (zinek, selen, železo, vápník, aj.) Své jméno kustovnice získala podle unikátní skupiny Lycium polysacharidů, které posilují imunitu organismu a zpomalují proces stárnutí. Číňané považují kustovnici také za silné afrodiziakum, které u mužů zvyšuje hladinu pohlavních hormonů v krvi.

 

Moruše - jsou nejen sladkým ovocem, ale také velice výživnou superpotravinou. Mají vysoký obsah vitamínu C, železa, vápníku a bílkovin, jsou skvělým zdrojem vlákniny. V čínské medicíně jsou moruše klasifikovány jako krevní tonikum. Jsou zdrojem resveratrolu - látky s antioxidačními a antibakteriálními účinky, která chrání srdce, posiluje imunitu, odbourává stres. Moruše dále obsahují moranolin, jež zpomaluje vstřebávání sacharidů a napomáhá tak udržovat zdravou hladinu glukózy.

 

Toto je ukázka nutričně bohatých potravin a doplňků, které pomáhají ozdravit naše podvyživená těla v dnešní době potravinové hojnosti.

S jejich povahou a užitím Vám pomůže odborný personál naší lékárny Na Poště.